TR / EN

Blog

Anasayfa   -   Blog   -   Japonya'dan Araba Almak ve Avantajları

Japonya'dan Araba Almak ve Avantajları

08 Ağustos 2018

Dünyada ikinci el Japon ve yabancı otomobil talebindeki artış, Japon açık artırma sisteminin popülerliğini sağladı. Japonya ikinci el arabaların ve diğer araçların daha hızlı ve kolay satın alınmasını sağlamak için Japonya'da Açık Artırma Bölgeleri oluşturdu...


Japonya'da açık artırma sistemiyle satış uygulaması, daha çok kullanılmış ikinci el arabaların satış sistemidir. Bu sistem sayesinde Japonya'dan araba almak ve avantajları artmaktadır. Sistem artık internet üzerinden online olarak da izlenmektedir. Böylece evinizden dahi herhangi bir marka veya model aracı satın almak oldukça basit hale gelmiştir.

Japon yasalarına göre, sadece satıcılar veya ihracatçılar açık artırmalara üye olabilirler. Sistemin kurulma şekli, insanların bilgiye erişebilmelerine izin verir. Ancak açık arttırmaları düzenli tutmak için yalnızca üyeler teklif verebilir. Açık artırma müzayedeleri, çoğunlukla kullanılmış araç satın almak için tercih edilir. Sundukları araçların iyi durumda olması ve dünyanın dört bir yanından gelen insanlar arasında geliştirdiği güven ve değere sahip olmaları nedeniyle Japonya'da araba pazarları tercih edilen yerler olmuştur.

Japonya'dan Araba Almak 

Bugün Japonya'da 30'dan fazla iyi bilinen açık artırma salonu vardır. Japonya genelinde ise 200'ün üzerinde açık artırma yeri vardır. Büyük açık artırma salonları olan; USS, ASNET, ARAI, Gulliver, Honda Açık Artırma, Toyota Açık Arttırma ve Nissan Müzayede Evi, Japonya'nın her yerinde geniş ağa sahiptir.

Japonya'da açık arttırmadan araç satın almanın birçok avantajı vardır. Müşteriler, kalite ve güvenilir raporlamadan kaynaklı, açık artırmadan araç almayı tercih ederler. Uygun ödeme ve teslimat şartlarını da göz önüne alan alıcıların aldatılmaya dair hiçbir korkusu yoktur.

Japonya'dan Araba Almak ve Avantajları

Neden Japonya'da Açık Artırma Sisteminden Araç Alınmalı? Aşamalar Nelerdir?

  1. Araçlar açık artırmadan önce, Japon yetkililerce tamamen denetlenir. Bu muayene, müzayede salonunun itibarı söz konusu olduğundan doğru ve adildir.
  2. Araç pazarlarında aralarında Toyota, Honda, Mazda, Nissan, Mitsubishi, Mercedes, BMW, Audi, Subaru ve Suzuki gibi markalarında bulunduğu yerli ve yabancı çok sayıda araç bulunmaktadır.
  3. Alıcılar açık artırmalara ve araç detaylarına kolaylıkla erişebilir ve web sitemizden ilgilendikleri arabayı seçebilirler.
  4. Alıcılar almak istedikleri aracın marka ve modelini seçerek acentemize ödemek istedikleri belirler. Firmamız yekilileri, alıcının gereksinimine göre arabaları tespit eder ve gerekli tüm çalışmaları yapar.
  5. Alıcı, yaklaşık 3 ila 6 otomobili seçmeli ve teklifini belirlemelidir.
  6. Bir teklif verilirken, 150.000 ¥ 'lik (japon yeni) depozito yatırmanız gerekmektedir. Açık artırma üyeleri firmamız sertifikalı ihracatçı olduğundan ödeme yapmak için endişelenmenize gerek yoktur. Teklifiniz başarısız olursa, tarafınıza para iadesi yapılır veya bu parayı başka bir teklif için kullanmanıza fırsat verilir.
  7. Teklif başarılı olduktan sonra, alıcılar kalan bakiyeyi ödemek zorundadır. FOB, CFR, CIF veya başka bir anlaşmaya bağlı olarak, alıcı ayrıca navlun ücretleri, deniz sigortası ve diğer masrafları da ödemek zorundadır. Ödeme yapıldığında, alıcı bir satın alma sözleşmesi ve fatura alacaktır. Gerek görülürse bu belgeler imzalı olarak alıcıdan istenebilir.
  8. Acentemiz, Sicil Sertifikası, Konşimento, Gümrük Faturası gibi ithalat kuralları gereği alıcıların ihtiyaç duyduğu gerekli tüm belgeleri kurye ile gönderecektir.
  9. Araçlar gemiye yüklemeye hazır olduğunda, hedef limana ulaşmak için bir sonraki müsait gemiye yerleştirilecektir. Aracın gemiye yüklenmesi 1-6 hafta sürebilir.

Japonya'dan araba almak açık arttırmalarda uygulanan yeni teknolojilerle oldukça kolaylaşmıştır. Araçlar açık artırmalardaki hızlı satışla sorunsuz bir şekilde alınır ve gönderilir. Sevdiğiniz aracı uygun fiyatlarla almak için açık artırmalar en doğru adrestir. Sizi de teklif vermek için açık artırma sayfamıza bekliyoruz.

 Bu yazı 1464 kere okundu.

Diğer Blog Yazıları

Japonya Araba Pazarı

06 Aralık 2018