TR / EN

Blog

Anasayfa   -   Blog   -   Japonya İkinci El Araba Açık Artırma Sistemi Ne Kadar Güvenilir?

Japonya İkinci El Araba Açık Artırma Sistemi Ne Kadar Güvenilir?

08 Ağustos 2018

Japon İkinci El Araba Açık Artırma Sistemi Ne Kadar Güvenilir? Japon otomobil müzayedelerinin bu kadar popüler ve güvenilir olmasının nedenleri aşağıdadır...


Japonya ikinci el araba açık artırma sistemi, yeni ve en çok kullanılan araçları satmak için uygulanan bir yöntemdir. Araba açık artırma sistemleri çoğu ülkede bulunabilir, ancak çoğu kişi tarafından kullanılmaz. Çünkü Amerika Birleşik Devletleri gibi çoğu ülkede, açık artırmalar lisanslı otomobil satıcılarına özeldir. Japonya, dünya çapında araç açık artırma sistemiyle tanınan bir ülkedir. Ülkenin farklı yerlerinde yer alan Japon otomobil müzayedelerine, farklı bölgelerden gelen alıcılar ve satıcılar katılmaktadır. Japon otomobil açık artırmaları, güvenilirliğini merak edenler için sorgulamaya açıktır.

Japon İkinci El Araba Açık Artırma Sistemi Ne Kadar Güvenilir?

Japon otomobil müzayedelerinin bu kadar popüler ve güvenilir olmasının nedenleri aşağıdadır.

Japonya'da açık artırmalar, kullanılmış arabaları satmak için en popüler yöntemdir. Müşterilerin çoğu, eski arabayla başlamak veya aracını değiştirmek için ucuz araba arayan Japonlardır. Aracını satmak isteyen çok fazla insan olsa da sistem bireylere açık değildir. Ancak bu ihalelere katılmak açık artırma üyeliği olan acentelerle mümkündür. Japonya'daki araba açık artırma sistemi, alıcıların bilgiye erişebilmelerini ve ihaleleri yalnızca teklif verebilecek profesyonellerle birlikte yapmalarını sağlıyor. Bu şekilde sistem güvenilir bir şekilde aksamadan ilerliyor.

Kolaylık ve Verimlilik:

Japon otomobil açık artırma sisteminin popülerliğine katkıda bulunan en önemli faktörlerden biri, alıcılara kolaylık ve verimlilik sağlamalarıdır. İnsanların japonya'daki açık artırma sistemlerine, internet ve uydu aracılı olarak katılmaları sağlanmaktadır. Bu uygulamalar, kullanıcı dostu oldukları için en çok kullanılan seçeneklerdendir ve eviniz veya iş yerinizde otururken kullanılabilirler. Birkaç tıklamayla sistemden bir araba bulmak çok kolay hale gelirken zamanınızı ve enerjinizi bir dükkandan diğerine araba aramakla tüketmezsiniz. Bir Japon otomobil müzayedesinden araç ithal etmeyi planlıyorsanız, belirli ayrıntılara göre aramanızı filtrelemenize yardımcı olan açık artırma panelimizi kullanabilirsiniz.

Ucuz fiyat ve geniş araç yelpazesi:

Başka hiçbir ülkenin araç pazarında bu kadar çok çeşit ve uygun fiyatta araç bulamazsınız. Japonya'da ihalelere ev sahipliği yapan araç pazarlarında otomobillerin çeşitliliği ve seçenekleri oldukça fazladır. Çeşitli aralıklarda, uygun kilometrede ve farklı marka ve modellerde aracınızı arayarak uygun fiyata bulmanız mümkün.

Sağladıkları aracın kalitesi:

Japon araba severlere neden Japon arabalarını sevdiklerini hiç sordunuz mu? Bahsettikleri ilk şey, onların birkaç yıl kullanıldıktan sonra bile satın almaya değer kılan kaliteleridir. İnsanlar, Japon arabalarını satın almak için Japonya'da araba müzayedesine gidiyor.

Bununla beraber Japonlar, çok düşük kilometrede iken araçlarını değiştirmeyi tercih ediyorlar. Bundan dolayı arabaları neredeyse yeni halde açık artırmalarda görmeniz mümkündür.

Japon pazarına giren her araba, ihracat kurallarına ve yönetmeliklere uygun olarak denetlenmektedir. Her alıcı, satın alacağı aracın kesin durumunu bilme hakkına sahiptir. Seçim süreci sırasında, Japon araba pazarları satın aldığınız arabadaki kusurları tespit etmenizi sağlayan denetim raporu sunar. Bu rapor, siz değerli alıcıların standartlarını karşılayan yüzlerce araç arasından seçim yapmanıza yardımcı olur.

Japonya Otomobil Müzayedesi'nin bir dezavantajı var:

Japonya ikinci el araba açık artırma sistemindeki arabalar, geleneksel ve resmi bayi ve distribütörlerde satılan benzerlerinden farklı olarak garanti ve sigorta kapsamında değildir.

Japonya ikinci el araba açık artırma sistemini uygulayan otomobil pazarları dünyanın en güvenilir araç pazarlarıdır. Çünkü yerel ve uluslararası müşterilere mükemmel hizmetler sunmaktadırlar.Bu yazı 592 kere okundu.

Diğer Blog Yazıları

Japonya Araba Pazarı

06 Aralık 2018