TR / EN

HİZMETLERİMİZ

Açık Arttırma Takibi

Japonya'da araba açık artırma uygulaması, alıcılar adına açık artırma ihalelerinin yapıldığı çeşitli müzayede salonlarında gerçekleşir. Açık artırma sayfamıza giderek satın almak istediğiniz araba ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bir Japon otomobil müzayedesinden araç ithal etmeyi planlıyorsanız, belirli ayrıntılara göre aramanızı filtrelemenize yardımcı olan açık artırma panelimizi kullanabilirsiniz.

 

Ülkenizde satın alacağınız aracın ithalatında herhangi bir kısıtlama olmadığından mutlaka emin olunuz.

 

Japon yasalarına göre, sadece satıcılar veya ihracatçılar otomatik açık artırmalara üye olabilirler. Sistemin kurulma şekli, insanların bilgiye erişebilmelerine izin verir. Ancak açık arttırmaları düzenli tutmak için yalnızca üyeler teklif verebilir. Açık artırma müzayedeleri, çoğunlukla kullanılmış araç satın almak için tercih edilir. Sundukları araçların iyi durumda olması ve dünyanın dört bir yanından gelen insanlar arasında geliştirdiği güven ve değere sahip olmaları nedeniyle Japonya'da araba pazarları tercih edilen yerler olmuştur.

 

  1. Araçlar, açık artırmadan önce, Japon yetkililerce muayene edilir. Bu muayene, müzayede firmasının itibarı söz konusu olduğundan doğru ve adildir.
  2. Alıcılar açık artırmalara ve araç detaylarına kolaylıkla erişebilir ve web sitemizden ilgilendikleri arabayı seçebilirler.
  3. Alıcılar almak istedikleri aracın marka ve modelini seçer ve ödemeyi düşündüğü fiyatı belirler. Bunun üzerine ilgili yetkililerimiz, alıcının gereksinimine göre arabaları inceler ve gerekli tüm çalışmaları yapar.
  4. Alıcı, yaklaşık 3 ila 6 otomobil seçmeli ve teklifini belirlemelidir.
  5. Bir teklif verilirken 150.000 ¥ 'lik (japon yeni) depozito yatırmanız gerekmektedir. Açık artırma üyesi olan kuruluşumuz sertifikalı ihracatçı olduğundan ödeme yapmak için endişelenmenize gerek yoktur. Bir teklif başarısız olursa, alıcıya para iadesi yapılır veya bu parayı başka bir teklif için kullanma fırsatı verilir. 
  6. Teklif başarılı olduktan sonra, alıcılar kalan bakiyeyi ödemek zorundadır. FOB, CFR / C & F, CIF veya başka bir anlaşmaya bağlı olarak, alıcı ayrıca navlun ücretleri, deniz sigortası ve diğer masrafları ödemek zorundadır. Ödeme yapıldığında, alıcı bir satın alma sözleşmesi ve fatura alacaktır. Gerek görülürse bu belgeler imzalı olarak alıcıdan istenebilir.
  7. Acentemiz, Sicil Sertifikası, Konşimento, Gümrük Faturası gibi ithalat kuralları gereği alıcıların ihtiyaç duyduğu tüm belgeleri kurye ile gönderecektir.
  8. Araçlar gemiye yüklemeye hazır olduğunda, hedef limana ulaşmak için bir sonraki müsait gemiye yerleştirilecektir. Aracın gemiye yüklenmesi 1-6 hafta sürebilir.

Diğer Hizmetlerimiz

Satın Alma

Sevkiyat ve Teslimat